قیمت کاغذ دیواری

کاغذ دیواری یا به عبارت عام آن دیوارپوش ها را می توان در بازار با قیمت های متنوعی پیدا کرد. دلیل این تنوع قیمت را می  توان به طور خلاصه در ابعاد و اندازه آنها ، کیفیت چاپ و رنگ و مهمتر از همه طراحی (Design) آن دانست.
این موضوع مهم است که بدانید هنگام خرید کاغذ دیواری، شما یک طراحی را خریداری میکنید و این چیزی شبیه خرید یک تابلو نقاشی است و در واقع شما بهای طرح و نقش خاص آن را می پردازید، به همین سبب سهم عمده ای از قیمت یک کاغذ دیواری به طراحی آن مربوط می شود. مسلما یک دیوارپوش با طرحی خاص ، جدید و هنرمندانه قیمت بیشتری نسبت به انواع ساده تر یا قدیمی تر دارد.
تولید کنندگان کاغذ دیواری هر ساله مبالغ زیادی را صرف خرید طرح های جدید طراحان کاغذ دیواری میکنند، که دراین میان آثار طراحان معروف که در بازار مد شهرت جهانی دارند بسیار گرانتر از آثار سایر طراحان این حوزه است و مسلما محصول نهایی آن گرانتر به دست مشتری خواهد رسید.
عامل کیفیت تولید و مواد اولیه چندان موثر در قیمت نیست، چرا که تکنولوژی تولید کاغذ دیواری در اغلب تولید کنندگان شبیه به هم می باشد و ماشین آلات و مواد اولیه تولید آن در اغلب کشورهای تولید کننده یکسان است. البته کنترل کیفیت رنگ ها و دقت چاپ که به تنظیم دقیق سیلندر های ماشین چاپ مربوط می شود در همه تولید کنندگان مطلوب نیست.
از آنجا که سهم عمده بازار دیوار پوش را کاغذ دیواری های وارداتی به خود اختصاص می دهند و عمده مواد اولیه محصولات داخلی هم وارداتی است لذا تغییرات و نوسانات نرخ ارز و تغییرات تعرفه های واردات نیز عامل مهمی است در نوسان قیمت این محصول دکوراتیو.
این روزها شما می توانید کاغذ دیواری مطابق سلیقه خود را از انواع ارزان تر با قیمتی حدود متر مربعی هشت هزارتومان تا انواع گرانتر با قیمت هایی بیش از متر مربعی چهل هزار تومان تهیه کنید. البته در بازار قیمت کاغذ دیواری را بر حسب واحد رول بیان میکنند. مثلا قیمت هر رول (که غالبا 5 متر مربع می باشد) می تواند از 40 تا 200 هزار تومان متغیر باشد.
البته نباید فراموش کرد که با در نظر گرفتن دوام و مانگاری کاغذ دیواری ها که معمولا بیش از 3 تا 4 برابر طول عمر نقاشی با رنگ پلاستیک ویا رنگ های آکریلیک می باشد، خرید آن انتخابی مقرون به صرفه است.
4.jpg